Wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie dziecka z zaburzonym narządem słuchu
13 czerwiec
2014
Konferencję pod takim tytułem 13 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu zorganizował Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach przy współpracy Stowarzyszenia Promyczek Nadziei, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Na zakończenie uczestnicy konferencji zobaczyli wystawę „Nieznany modernizm. Architektura Górnego Śląska w okresie międzywojennym”. W konferencji wzięło udział około 60 osób. W galerii FOTO. Przypomnijmy, wystawa „Nieznany modernizm. Architektura Górnego Śląska w okresie międzywojennym”, to pokłosie projektu, który powstał i został zrealizowany przez raciborski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Projekt ten zakładał polsko-czeskie opracowanie zagadnienia, które nie doczekało się wcześniej publikacji czy katalogu prezentującego piękne obiekty w stylu modernistycznym, rozsiane po miastach, miasteczkach i wsiach Górnego Śląska. Wytypowano 40 obiektów: 20 na terenie Górnego Śląska będącego w granicach RP oraz 20 w Republice Czeskiej. Każdy obiekt doczekał się opracowania źródłowego. Odszukano archiwalną dokumentację - dawne zdjęcia, pocztówki, plany budowlane czy rysunki. Współczesne fotografie są autorstwa uczniów Ośrodka dla Niesłyszących w Raciborzu kształcących się w zawodzie fototechnika. Opisy historii i formy budynków umieszczono na 42 planszach wystawienniczych, które są pokazywane na zamku.
Konferencję pod takim tytułem 13 czerwca 2014 r. w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu zorganizował Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach przy współpracy Stowarzyszenia Promyczek Nadziei, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Na zakończenie uczestnicy konferencji zobaczyli wystawę „Nieznany modernizm. Architektura Górnego Śląska w okresie międzywojennym”. W konferencji wzięło udział około 60 osób. W galerii FOTO.
Przypomnijmy, wystawa „Nieznany modernizm. Architektura Górnego Śląska w okresie międzywojennym”, to pokłosie projektu, który powstał i został zrealizowany przez raciborski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących. Projekt ten zakładał polsko-czeskie opracowanie zagadnienia, które nie doczekało się wcześniej publikacji czy katalogu prezentującego piękne obiekty w stylu modernistycznym, rozsiane po miastach, miasteczkach i wsiach Górnego Śląska. Wytypowano 40 obiektów: 20 na terenie Górnego Śląska będącego w granicach RP oraz 20 w Republice Czeskiej. Każdy obiekt doczekał się opracowania źródłowego. Odszukano archiwalną dokumentację - dawne zdjęcia, pocztówki, plany budowlane czy rysunki. Współczesne fotografie są autorstwa uczniów Ośrodka dla Niesłyszących w Raciborzu kształcących się w zawodzie fototechnika. Opisy historii i formy budynków umieszczono na 42 planszach wystawienniczych, które są pokazywane na zamku.
Wczesne wspomaganie rozwoju i kształcenie dziecka z zaburzonym narządem słuchu - 13.6.2014 r.
19
zdjęć