Czym Nędza bogata! Trzeci rodzinny piknik na Zamku Piastowskim za nami
Sporo działo się na zamkowej scenie, nie mniej na płycie dziedzińca. Gmina Nędza pokazała co ma najlepszego! Na imprezę zaprosiła Gmina Nędza, Gminne Centrum Kultury oraz Zamek Piastowski w Raciborzu. - Zależało nam, by stowarzyszenia, organizacje, zespoły, artyści z naszej gminy, ale też po prostu z nami zaprzyjaźnieni, pokazali się „na zewnątrz”. Jesteśmy z nich dumni, mamy się kim pochwalić i chcielibyśmy, by dali się również poznać szerszemu gronu odbiorców – powiedziała wójt gminy Anna Iskała.
Na raciborskim zamku z tańcem folklorystycznym zaprezentowali się młodzi tancerze z zespołu Łężczok z Zawady Książęcej. Tancerze w różnym wieku zawsze zachwycają profesjonalnymi układami choreograficznymi i barwnymi strojami. Wystąpiły też fantastyczne mażoretki z Arabeski. Wokalnie i instrumentalnie zaprezentowała się młodzież zarówno z Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy, jak i Gminnego Centrum Kultury.
Marszami i poleczkami przygrywała Gminna Orkiestra Dęta. Dyrygentem i prowadzącym zespołu jest Krzysztof Fulneczek. Orkiestra w swoim repertuarze ma zarówno utwory muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. Energicznie, z fantazją i przytupem. Przed publicznością zaprezentowało się także Appassionato, czyli trio pięknych i zdolnych nastolatek. Dziewczyny zdobyły serca jury i publiczności w popularnym programie telewizyjnym SuperDzieciak!
Ponadto na scenie zagrał rockowy RAPORT DOBOWY - zespół działający przy Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Raport Dobowy to głownie covery, ale zespół pracuje tez nad własnym materiałem. A na finał zagrał zaprzyjaźniony zespół GRAWITACJA! Zespół powstał w lipcu 2012 roku w Wodzisławiu Śląskim. Na swoim koncie ma liczne koncerty oraz debiutancki krążek „Teatr Lalek”.
To wszystko działo się na scenie, ale sporo też działo się poza nią - świetne jedzenie, warsztaty i animacje, ekożywność, rękodzieło i atrakcje dla dzieci.
DZIEDZINIEC:
- Warsztaty upcyklingu;
- Stoisko Nadleśnictwa Rudy Raciborskie i szkółki kontenerowej z Nędzy;
- Stoisko Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych i ich Rodzin - degustacja tradycyjnych potraw;
- Warsztaty kroszonkarskie;
- Stoisko z miodami prosto z pasieki;
- Rękodzieło Art Antyk;
- EKOżywność;
- Propozycje wycieczek po gminie Nędza, które przygotowali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 z Raciborza kształcący się w zawodzie technik obsługi turystycznej.